444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kavitasyon

Ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen genel ad “kavitasyon” ya da “ultrasonik kavitasyon” yöntemi olarak bilinir. Kavitasyon, “zayıflama” olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflamada kullanılan cihazlar, böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiştir. Kavitasyon yönteminde taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kullanılır.

Liposuctiondan sonra tercih edilen en iyi yöntem olan kavitasyon ile çok kısa sürede çok etkili sonuçlara ulaşılmaktadır. Seans süresi çok kısadır ve ilk seansta sonuçların etkinliği gözlenmektedir. Kavitasyon; kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırtta ki çözülemeyen tempo yağları parçalayıp yerleşmiş bölgesel yağları eritmek için kullanılan güçlü bir sistemdir.

Kavitasyon Tekniği

Özellikle obeziteye riskine karşı düzenli spor yapma, diyet ve dengeli beslenme sağlıklı yaşam için gerekli unsurlar arasındadır. Spor ve diyete rağmen bölgesel yağların verilemediği durumlarda, ultrasonik kavitasyon sistemleri önemli destek yöntemleri arasında görülmektedir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanıyor?

Kavitasyon uygulaması başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Kavitasyon Uygulaması, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. Kavitasyon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. Kavitasyon işlemi tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.

Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Kavitasyon uygulamasından En az 2 lt su içmek gerekmektedir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabii ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Kavitasyon tedavisini desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir. Kavitasyon lenf drenajı hızlandırabilir ve parçalanan yağların atılımı hızlandırabilir, buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18