444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Soğuk Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Soğuk Lipoliz bölgesel incelme yöntemi özellikle inatçı ve kalıcı bölgesel kilo sorunu olanlarda, diyet ve egzersizle kilo vermekte zorlanan kişilerde, zayıflama hapı ve bitkisel zayıflama ilaçları gibi zayıflama yöntemlerine karşı mesafeli duran kişilerde, ameliyatsız yağ aldırmak isteyen ve operasyon sonrası hemen günlük yaşama dönmek isteyenlerde rahatlıkla uygulanabilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir.

Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt-üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Yöntem midir?

Soğuk Lipoliz uygulaması tamamen ağrısız bir yöntemdir, hastalar 1 saat boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. Zaman içerisinde 2 ile 4 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelecektir.

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1,5 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olacaktır. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

Soğuk Lipoliz diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18