444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Yağ Aldırma Yöntemi

Lipoplastı olarak da bilinen liposuction vücudun belirli bölgelerini fazla yağları alarak, vücut konturlarınızı ve orantınızı düzelterek inceltir ve yeniden şekillendirir.

Sağlıklarının iyi olmasına ve kayda değer ölçüde egzersiz yapmalarına rağmen bazı kişilerin vücutlarında belirli bölgelerde biriken – lokalize olan yağlar sebebi ile orantısız vücut konturları vardır. Bu sorunlar kilo kontrolü ya da spor yapmamaktan daha çok, aileden gelen özelliklerdir.

Kadınlarda bacak, basen, karnin alt kısmı ve bel bölgesinde (armut sekli), erkeklerde ise Karin ve belin üst kısımlarında (elma sekli) yağ birikimi olur. Özellikle erkeklerde iç organların çevresinde de yağ birikimleri görülür. Bu nedenle erkeklerde diyet ve egzersiz eklenmeden sadece cilt altı yağ dokusunun liposakşınla alınması istenilen sonuç için yeterli olmayabilir.

Estetik yağ aldırma (liposuction) ameliyatı, günümüzde bayanlarda ve baylarda en sık yapılan ameliyat grubundandır. 18 yaşından itibaren yaş sınırı gözetmeksizin yapılabilmektedir. Liposuction (liposakşın) ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde mükemmel sonuç verir. Eğer karın derisinde belirgin bir sarkma varsa estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı daha uygun olacaktır.

Yağ Alma Yöntemi

Sanılanın aksine bu operasyonların çoğu kilolu olmayan hastalara uygulanmaktadır çünkü zayıf kişilerde çok küçük yağ birikimi bile kendisini hemen, göze hoş gelmeyen bir çıkıntı seklinde belli eder. Bu operasyonların esas amacı vücuda sekil vermektir. Bu estetik görünüm sağlanırken de yağ dokusu eksiltildiği için hasta doğal olarak kilo vermektedir. Bu operasyonlarla hasta 1–2 beden zayıflatılabilir.

Yağ alma ile vücut şekillendirmenin başarısı, bu teknikle emilen yağlarla birlikte yağ hücreleri ve yağ reseptörlerinin bir kısmının alınması böylece bu bölgelere eskisi gibi aşırı yağ toplanamamasında yatmaktadır. Vücut şekillendirmesi planlanırken, bölgesel yağ toplanma odaklarının tümünün değerlendirilmesi ve yağ aldırma yapılacak bölgelere hepsinin dahil edilmesi başarı için en önemli yaklaşımlardan biridir.

Liposuction ameliyatı kurallara uygun yapılması gereken bir ameliyattır. Kişinin yüksek tansiyon, şeker, kalp hastalığı, kan hastalığı varsa veya aspirin kullanıyorsa liposuction riskli bir ameliyattır.

Liposuction ameliyatında bir seansta en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. Bunun üstünde alınan yağ miktarları sağlığı tehlikeye atar. Erkeklerde çene altı, göğüs, göbek ve bel bölgesidir.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18