444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Estetik Cerrahi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 Estetik Cerrahi

Yüz estetiği vücudun en fazla görünen bölgesi olan yüz bölgesinin estetik ameliyatlarıdır. Yüz estetiği, estetik cerrahi bakımından en çok özen gösterilen bölgesidir. Yüzün görüntümüz ve yüzde bulunan organların birbirine uyumu hayatımızı etkileyen en önemli özellikleri oluşturur.

Günümüzde estetik ameliyatlarda kişiler tarafından en sık tabep ise; doğal bir görünüme kavuşarak yapaylıktan uzak olmak istemeleridir.

Estetik ameliyatlar, ağrılı ve kişiye büyük kısıtlama getiren ameliyatlardan değildir. Ağrı kesiciler, oluşabilecek minimal ağrıları zamanında kullanıldığında bastırabilir. Kasların dahil olduğu örneğin göğüs protezi ameliyatlarında, ağrı ve gerginlik hissi 4-5 gün sürebilir.

Estetik ameliyatların kendisinden kaynaklanan tehlikeleri çok azdır. Hayati organ ve dokularla ilgili bir girişim olmadığından hastaların sağlığı ya da yaşamı ciddi bir risk altında değildir. Hayati organ ve dokuların zedelenmemesi nedeniyle plastik cerrahinin ilgi alanına giren ameliyatlarda iyileşme daha çabuk olur.

Yüz estetik ameliyatı olmak istemeyen hastalar ameliyat yerine botox, dolgu gibi geçici çözümleri kullanmaktadır. Botox ve dolgu maddeleri sayesinde kırışıklık bulunan bölgeye enjekte edilerek kırışıklık görünümü geçici olarak giderilmektedir.

Estetik Cerrahi Fiyatları

Bazen yaşın ilerlemesi, yerçekimi nedeniyle ya da genetik sebeplerle normalden daha aşağı da olabilir. Yüzde, bu şekilde bulunan kaşların görüntüsü yüzü daha yaşlı ve yorgun gösterir. Yüz kaş kaldırma estetiği ile daha genç bir yüz ifadesi kazanılır.

Yüz germe ameliyatı ile yüzde yaşlanma sonucunda sarkan ve bollaşan yüz derisinin fazlalıklarının alınarak yüzün daha gergin hale getirilerek daha genç bir ifade kazandırılması sağlanır ve bu ameliyat sayesinde yüzde bulunan kırışıklıklar da giderilir. Bu estetik ameliyatlarla birlikte göz kapağı estetiği aynı ameliyatta ya da daha sonra yapılabilir.

 


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18