444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir, burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir, burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir. Doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarında kesin tedavi edici yöntem rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatıdır.

Estetik burun ameliyatı; deneyimli bir estetik cerrah tarafından ideal koşullarda yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadiren görülebilir. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir. Burun estetiğinden önce anesteziye uygunluğu belirlemek için de ameliyat öncesinde belirli tahliller yapılmaktadır. Riski bir durum olduğunda hastaya durum izah edilip, ameliyat iptal edilmektedir.

Burun Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Kapalı ve Açık olarak her iki tekniğin kendine göre üstünlükleri ve dezavantajları vardır. Her iki tekniğin de uygulanması gereken hasta grupları vardır. Uygulama kesinlikle hastaya ve beklentilerine göre seçilmelidir. Ameliyat süresi 1–2 saat arası değişmektedir. Tampon uygulaması tercihe göre değişmekle birlikte kullanılmaktadır.

Ameliyatta kemik çatı da şekillendirildi ise burun sırtına alçı uygulaması yapılmaktadır. Hastanede 1 gece kalınır, alçı 5–7 gün sonra çıkarılır. Morluklar nadiren görülür ve ameliyat sonrası 1 hafta gibi bir süre de kaybolur.

Rinoplasti, burun gelişimi tamamlandıktan sonra her yaşta uygulanabilir. Kızlarda 16–17yaşlarında erkeklerde 17–18 yaşları burun estetik ameliyatı için alt sınır olarak kabul edilmelidir. Travmatik nazal deformitelerde olduğu gibi aşırı deforme burunlarda gerekirse daha erken dönemde de ameliyat yapılabilir.

Eğer burnunuzdan memnun değilseniz ve bir ameliyatla size yakışacak yeni bir görünüm istiyorsanız siz de bir rinoplasti adayısınız demektir. Bu durumda öncelikle plastik cerraha danışarak sizin için yapılabilecekler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18