444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Çene Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 Çene Estetiği

Çene estetiği ameliyatları çenenizin genel olarak büyütmek veya küçültmek amacı ile yapılan estetik operasyonlardır. Bu operasyonlar duruma göre üst çeneye veya alt çeneye yapılır.

Çene ucu normalden küçük veya büyük olabilir. Her iki deformite de belirgin estetik sıkıntıya yol açar. Bu gibi durumlarda çene estetiği ameliyatları yapılmaktadır. Çene ucunu değerlendirirken önemli olan nokta alt ve üst çenedeki dişlerin birbiriyle olan ilişkisinin normal olup olmadığının belirlenmesidir. Sadece çene ucuna yapılacak olan girişimlerde dişsel ilişkinin yani ısırımın normal olması gerekmektedir.

Çene Estetiği Başka Ameliyatlar İle Birlikte Yapılır mı?

Çene ucu ameliyatları, başka ameliyatlar ile birlikte yapılabilir, hatta yapılması gerekir. Bir örnek verecek olursak, yüz kısımları arasında uyumsuzluk bulunan bir kimsede sadece estetik burun ameliyatı yaparak, estetik açıdan uyumlu ve güzel bir yüz görünümü elde etmek mümkün değildir, hâlbuki bu durumda burun estetiği ile birlikte yapılacak bir çene estetiği sonucu olumlu yönde fazlasıyla değiştirecektir.

Çene öne alınabilir geri çekilebilir. Çene ucu törpülenebilir veya eziklikler veya kemikte oluşan rahatsızlıkları gidermek amacı ile çene ameliyatları yapılır. Öne doğru aşırı uzun bir çene kemikler geri çekilmek suretiyle geri alınabilir veya tam tersi kemiler öne alınabilir.

Çene Estetiği Sonrası

Çene estetiği ameliyatı tamamlandıktan sonra bir süre sadece sıvı gıdalar ile beslenme sağlanır ve diş hekiminin gözetiminde tedaviye devam edilir. Var olan ağrılar, şişlikler ve diğer rahatsızlıklar en geç bir hafta içerisinde kaybolur ve böylece istenen çene görüntüsü biraz hasta açısından zahmetli olsa da elde edilmiş olur.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18