444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Göğüs Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Göğüs Estetiği

Son yıllarda büyük ölçüde düzelmiştir. Meme büyüklüğü ve şekli değiştirmek için bireyselleştirilmiş seçenekler sunar. Kadınlığı simgeleyen en önemli organ olan göğüsler olarak fiziki yapıda belirli bir bölgeyi işgal ettiği için her kadın güzel göğüslere sahip olmak ister. Fakat bu tarz estetik doğal yollarla kazanılamayabilir.

Göğüslerde olabilecek tek veya çift taraflı gelişme kusurlarıyla genetik olarak şekilsel bozukluklar olabileceği gibi gebelik, sürekli kilo alıp verme gibi sonradan oluşan durumlarla da meme dokusu hacmini kaybedip küçülebileceği için göğüs deformiteleri oluşabiliyor. Bu problemlere yönelik, göğüs büyütme ve olgunlaştırma için yapılan göğüs estetiği ameliyatları içinde silikon protezle uygulanan göğüs büyütme estetiği büyük yer tutar.

Memenin güzel görünmesi için ideal ölçüsü ve şekli ne olmalıdır?

Meme dokusunu vücut hatlarından ayrı olarak düşünmek hatalı olur. Boy, kilo, kalça ve omuz genişliği gibi parametrelerle birlikte bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Meme sekil ve boyut olarak mükemmel olsa bile eğer vücut hatları ile uyumsuz ise güzel görünmeyecektir. Örneğin beli ve baseni tam saran giysiler giyildiğinde, göğüs bölgesinde giysi bol veya göğüsleri orta kısımda toparlayacak şekilde dar kalmamalıdır.

Dekolte giysiler, mayo veya bikini giyildiğinde meme ek olarak birtakım desteklere ihtiyaç duymamalıdır. Kişi kendisini böylelikle mutlu, rahat ve güzel hissedecektir. Bu da çevresindeki insanlara öz güven olarak yansıyacaktır ki; ilk izlenimde bu çok önemlidir. Meme şeklini matematiksel olarak tarif edebilmek mümkün değil ancak tanımlamak gerekirse karşıdan bakıldığında tepesini meme başının oluşturduğu konik şekilde, meme dokusunun sarkarak altındaki oluğu geçmediği, diri görünümlü, yandan bakıldığında ise damlamsı şekilde olan meme estetik ve güzel meme olarak değerlendirilebilir.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme operasyonu, fazla deri çıkarılmasıyla meme kaldırma ve yeni göğüs şekli oluşturmak için meme dokusunun sıkılaştırıcı bir ameliyat türüdür.

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme silikon veya fizyolojik dolu dolu göğüs implantlarının kullanımı ile daha dolgun yapmak için bir yöntemdir. Meme büyütme hamilelik veya kilo kaybından sonra meme hacmi artırmak için göğüs estetiği yapılabilir.

Göğüs Küçültme

Bir meme küçültme veya azaltma, bir kadının vücut büyüklüğü ile orantılı olarak meme boyutunu azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Büyük göğüslere sahip olan kişilerde sırt ağrısı, omuz ağrısı gibi nedenlere sebep olabilmektedir. Bir meme küçültme aşırı yağlı, glandüler doku ve cilt kaldırılarak yapılır.

Göğüs Yapılandırma

Göğüs yapılandırma plastik cerrahi yöntemlerin en iyi normal görünüm, boyut, ve memenin şeklini geri yükleme işlemidir. Bu ameliyat genellikle bir kaza sonucu yaralanma durumunda deforme olmuş göğüsler için yapılabilmektedir.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18