444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kulak Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 Kulak Estetiği

Kulak hem yüz ile belirli oran ve açılarla uyum içerisindedir hem de kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içerir. En çok yapılan kulak estetiği; kepçe kulak operasyonudur. Kepçe kulak ameliyatlar için genel anesteziye gerek duyulmaz. Kulak estetiği için pek çok ameliyat tekniği tanımlanmıştır.

Doğru teknik yapıldığı taktirde, doğal ve estetik bir görünüme kolayca ulaşılmaktadır. Kulak estetiği ameliyatlarında, kulağı tek başına değerlendirmek yerine yüzün bir parçası olduğu göz önünde bulundurularak, burun şekli ve açılarıyla da bir uyum içerisinde olması gerektiği unutulmamalıdır.

Kulak Memesi Onarım ve Şekillendirilmesi Nedir?

Genellikle ağır küpeler takılması sonucu kulak memesi doğal seklini kaybederek aşağıya doğru sarkar, daha uzun ve biçimsiz bir görünüm alır. Bazen bu sekil değişikliğine ek olarak ağır küpe kullanımı sonucu, kulak deliği genişler veya boylu boyunca kulak memesi yırtılır. Kulak memesi seklinin düzeltilmesi, yırtıklarının onarılması veya küpe deliğinin daraltılması; 20 dakika süren ve lokal anestezi altında yapılan ameliyatlardır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama 60-90 dakika sürer. Kulak estetiği lokal anestezi altında erişkinlere yapılırken, çocuklarda genel anestezi tercih edilir. Kulak Estetiği Operasyonu en küçük yaşta yapılabilen estetik ameliyat türüdür. İlkokul çağındaki çocuklarda dahi kulak estetiği ameliyatı yapılabilir.

Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Kulak gelişiminin büyük kısmı (% 80) 5 ile 6 yaşa kadar tamamlanır. Kulak gelişimi tamamlandıktan sonra istenirse çocuk okula başlamadan kulak estetiği ameliyatı yapılabilir. Ancak bu yaşlarda kulak estetiği ameliyatının genel anestezi altında yapılması gerekecektir. Ameliyatın küçük yaşlarda yapılması özellikle çocuğunuzun ruhsal durumunda oluşabilecek olumsuzlukları önlemektedir. Ayrıca her yaşta kepçe kulak ameliyatı (otoplasti) yapılabilir.

Kulak Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kepçe kulak ameliyatından birkaç saat sonra ayağa kalkıp dolaşabilir ve eve gidebilirler. Hastamızın başı, ameliyatın sonunda şekillenme ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için sarılacaktır. Kulaklar birkaç gün ağrıyabilir ancak bu şikâyet ilaçlarla kontrol edilebilir.

2-3 gün sonra bu sargı çıkarılarak daha hafif bir pansuman ile baş sarılacak veya 3-4 hafta daha kullanılması önerilen kafa bandına geçilecektir. Doktorunuz kafa bandını özellikle gece kullanmanızı önerecektir ancak bu bandın gündüz de kullanılması kulağın şeklinin daha iyi muhafazasına yardımcı olacaktır. Dikişler genellikle bir hafta içinde alınır veya kendiliğinden eriyen dikişler kullanılabilir.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18