444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon vücudun herhangi bir yerinde büyüyüp gelişmekte olan istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde giderilmesini sağlayan kalıcı ve en sağlıklı yoldur. Geçici epilasyon yöntemlerinden farkı bu yöntemin kalıcı ve uzun süreli sonuçlar sağlamasıdır. Kalıcı epilasyonun temel amacı kılı üreten kök hücrelerinin tahrip edilmesidir. Kıl kökünün tahrip olma miktarı epilasyonun başarısını belirler.

Bilindiği üzere insanlar lazer epilasyon öncesinde epilasyon için çok farklı yöntemler kullanabiliyorlardı. Fakat bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede başvurulan en etkili medikal estetik yöntemidir.

Lazer epilasyon tedavisi ile en etkin sonuçlar açık renk cilt rengi ve koyu renk kıl yapısına sahip bireylerde alınabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı prensipler ve dalga boyunda ışın üreten lazer cihazları ile koyu cilt tipine sahip bireylerde de son yıllarda başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Göz çevresi dışında vücudun her bölgesine güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Bayanlarda en yaygın olarak uygulanan bölgeler, bacak, genital, bikini çizgisi, koltuk altları, kol ve yüz bölgeleridir. Erkeklerde Lazer Epilasyon ise en çok sakal üstü, boyun, ense, omuz, sırt ve göğüs bölgelerinde istenmeyen kılların azaltılmasında kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Seçiminde Dikkat

Sağlık Bakanlığı Güzellik salonlarında Lazer ve IPL uygulamalarını yasaklamıştır. Epilasyonunuzun yarım kalmaması için mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsatlı bir sağlık kuruluşu tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyonun 1-2 seans gibi bir zamanda bitemeyeceği, tıpta hiçbir tedavinin garantisinin ya da garanti belgesinin verilemeyeceği gerçeklerini bilerek lazer epilasyon seçimi yapılması gerekmektedir. Laser epilasyon  yasal açıdan yalnızca TC. Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı Sağlık Kuruluşları tarafından yapılabilir.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18