444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon hem kadın hemde erkek vücudunda oluşan istenmeyen kılların tamamen giderilmesini sağlayan sağlıklı ve kesin bir çözümdür. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi Food and Drug Association tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Tıp alanında kullanılan pek çok yönteminde olduğu gibi lazer epilasyon cihazları da renge ve dokuya göre seçicilik prensibiyle çalışırlar. Kaynağından çıkan tek ve sabit dalga boyundaki lazer ışını cilde uygulanır ve uygulama yapılan bölgedeki dokuların içinden geçerek sadece bu alandaki kıl köklerini yakarak köreltmek suretiyle kalıcı epilasyon sağlar.

Belli aralıklarla tekrarlanan seanslar sonrasında cilt ve kıl yapısının uygun olması halinde uygulama yapılan bölgedeki kılların bayanlarda % 70 – % 90’ı, baylarda ise % 60 – % 80’i kalıcı olarak temizlenir. Geriye kalan kıllar ise ince, açık renkli ve kozmetik önemi az olanlardır.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan üç hafta öncesine kadar kökten kıl almamaları gerekir.
  • Lazer epilasyona gelmeden önce aşırı uzamış olan kıllar varsa makas yada jilet yardımı ile kısaltılmış olmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulanmadan iki hafta öncesine kadar aşırı güneşte kalınmaması ve solaryuma girilmemesi gerekir.
  • Lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıllarda sarartma yapılmaması gerekir.

Uygulama Sonrası Kıllar Nasıl Bir Değişim Gösterir?

Uygulama sonrası kıllar, 3-15 gün içerisinde dökülecektir. Ancak bu kılların çoğunun kökleri tahrip olmuştur ve bir daha ki sefere çok zayıf çıkacak veya çıkmayacaktır. Kıllar kendiliğinden düşebileceği gibi, elle çekildiğinde de çıkabilirler. Dökülmeyen kıllara kontrol seansı yapılabilir.

Hassas Ciltlere Bir Zararı Var mıdır ?

Hassas ciltlere konuda deneyimli doktorlar tarafından ve uygun dozlarda yapıldığında bir zararı yoktur. Lazer ışığı, cilde bir zarar vermeden geçerek sadece kıl kökünü tahrip etmektedir.Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve yıllardır sadece lazer yapılan, alanında en çok tercih edilen firmalardan olan Kadıköy Lazer Epilasyon bu konuda uzmanlaşmış bir kuruluştur.

 


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18