444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazerler yıllardır epilasyon amacı ile kullanılan lazer teknolojisidir. Bu lazerler sadece açık renk tenli ve koyu renk tüylere sahip hastalarımıza kullanılmaktadır. Koyu renkli tenlere kullanımı önerilmez. Alexandrite lazer teknolojisi kullanımı pratik lazerlerdir.

Önemli avantajı uygulama alanındaki kılların kısa sürede yüzeyden temizlenmesi sayesinde uygulama alanında uygulama sonrası kıl kalmaz. Tedaviden sonra bir miktar tüy uzar gibi olur ve dökülür. Ağrısı en az lazer epilasyon tipidir.

Diode Lazer Epilasyon

Diod lazer cihazları dünya da olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen teknoloji oldular. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz acı ve ağrının ortadan kalkması oldu. Yıllarca Nd: yag Alexandrite lazer cihazlarının hakim olduğu pazarda artık Epilasyon diode lazer cihazları tercih ediliyor.

Bunun başlıca sebebi cihaz uygulama yapılan kişilere acı ve ağrı hissettirmediğinden uygulama yapılan kişiler oldukça memnun kalıyorlar ve sonuçları da bir o kadar etkili ve hızlıdır. Diode lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Her cilt rengine güvenle uygulanır, ince kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Uygulama esnasında ciltle teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz. Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Nd-YAG lazerler, dokuya nüfuz edebilme kabiliyetlerinden dolayı papilla’ya kadar enerjilerini taşırlar ve kılın anagen safhasında papilladaki hızlı büyüyen hücreleri termal etki ile yokederler. Nd-YAG lazerin sırttaki ve ince kıldaki başarısı çok yüksektir.


Fatal error: Call to undefined function udesign_check_page_layout_option() in F:\Root\vhosts\kadikoylazer.com\httpdocs\wp-content\themes\u-design\footer.php on line 18